Biblioteki codziennego użytku Java - JodaTime

Chciałbym przedstawić Wam użyteczną bibliotekę do projektów pisanych w języku Java. Operację na czasie i datach w standardowej Javie jest bardzo ciężka (zwłaszcza do Javy 7, ponieważ w Javie 8 JodaTime stała się standardem do działania na datach). Z ratunkiem przychodzą twórcy biblioteki JodaTime, która pozwala na łatwe przetwarzanie dat oraz czasu w naszym projekcie.

JodaTime

Biblioteka, która zastępuje standardowe klasy dat i czasów Javy na lepsze obiekty. Używając je możemy robić operacje dodawania, odejmowania, porównania, wyciągania ostatniego i pierwszego dnia miesiąca, roku itd.. Jednakże nie ogranicza się jedynie do konkretnego czasu. Dodaje też możliwość operacji na okresach czasu oraz interwałach czasowych. I tutaj jej użyteczność jest na wysokim poziomie. Okresy czasowe możemy dodawać oraz odejmować. Interwały weryfikować czy się opierają na siebie lub nachodzą na siebie. Wyciągnąć interwał czasowy pomiędzy dwoma interwałami itp..

Dodatkowe zalety

Jedną z najlepszych rzeczy, którą można tutaj spotkać to jest dokumentacja API biblioteki. Przy każdej metodzie przeczytamy pełny jej opis i dodatkowo przykłady użycia wraz z rezultatem. To rozwiewa dużo wątpliwości na temat jak jest coś zaimplementowane i umożliwia używanie biblioteki bez strachu, że źle zrozumieliśmy działanie funkcji.

Biblioteka została zastosowana jako standard w Javie 8, warto więc poznać ją chociażby do tego, że w nowych projektach to już jej właśnie powinniśmy używać.

JodaTime jest open-sourcowa, co pozwala w razie wątpliwości na zerknięcie w jej kod.

Posiada duże pokrycie testami, ponieważ twórcy biblioteki chcą zachować wysoką jej jakość.

W całego serca polecam

Używasz dat oraz czasu w Javie? Polecam używanie tej biblioteki, ponieważ pozwala ona zaoszczędzić nas od niepotrzebnego stresu oraz nerwów. Jednocześnie przyśpiesza pracę nad kodem operującym na czasie, datach, okresach i interwałach czasowych. Jeszcze mnie nie zawiodła.

Posiadasz jakieś pytania do biblioteki? Chciałbyś wyrazić swoje zdanie na jej temat? Zapraszam do komentowania.

Comments

Popular posts from this blog

Why TDD is bad practice?

How correctly imitate dependencies?

Software development using Angular 5 with Spring Boot